Není to žádná velká literatura, ale co mě jen tak napadne a za chvíli je na světě.

Jsem vrah.

30. června 2016 v 23:56 | Iva Kapčiarová

Jsem vrah času. To mi říkával už před dvaceti lety můj první šéf Václav. Přišel do práce a studoval. Já začínala kávou a planým tlacháním. Musím se přece probudit. Nebo jen tak koukám z okna, na různé scenérie, podle toho, kde zrovna jsem : na zahradu, rozbitý plot, staré stavení v dálce, kruhový objezd. Je mi to jedno, vždycky je na co se koukat. Nenudím se. Promarním spoustu času. Nemám den rozvržený na minuty, neumím to a asi ani nechci.
Jsem vrah svého půvabu. Zabila jsem stovky hodin v tělocvičně, na bruslích, procházkách atd. tisíci hodin pohodlí a dobrého jídla. Jsem poživačná. Roky jsem se při a po gastronomických orgiích dívala na sušák na prádlo a divila se, jak je možné, že moje trička a kalhoty zabírají čím dál víc místa, najednou se vedle mých oděvů vešla sotva šála nebo ponožka...(Pořídili jsme si sušičku.) Tam někde hluboko je holka, která snad někdy měla šmrnc. Teď je pohřbená pod několika bradami a krunýřem tuku. Nedávno jsem navštívila věhlasného obezitologa, aby mi pomohl tu ztracenou holku najít. Naordinoval mi příšernou detoxikaci, tři dny zeleninového vývaru a deset dní citronády s kajenským pepřem, javorovým sirupem, česnekem a petrželkou. Vydržela jsem a najednou na mě vykoukly mé dívčí rysy, skoro zapomenuté... Byl to jen krátký záblesk, ukázka lepších časů, které mohly přijít. Po třináctidenním nejedení mělo následovat rozumné stravování. To jsem nezvládla. Dívčí rysy zmizely. Jsem tam, kde jsem byla, jen víc pokořená. Obezitolog marně čeká na mail se scvrkávajícími se obvody a já dělám mrtvého brouka. :)
Jsem vrah své sebeúcty. Vraždím ji mnoho let tím, že poslouchám, jak dělám všechno špatně, vlastně neumím ani správně naskládat věci do nákupního košíku a vyskládat je ven, nejsem dost chytrá, mám možná jen prodlouženou míchu.
Jsem vrah svých snů. Už si je asi ani nepamatuju, ale jedno vím jistě, takhle jsem žít nechtěla. Není dobré trávit čas s někým, kdo na mě nevidí už nic dobrého.
Jsem chytrá tak akorát. S vraždami končím! ... snad jen ten čas si dovolím vraždit dál. Líbí se mi to.
6.1.2016
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama