Není to žádná velká literatura, ale co mě jen tak napadne a za chvíli je na světě.

Kdo spí

30. června 2016 v 23:06
Kdo spí.
Můj malý syn chodíval včas spát, dala jsem ho do postýlky a bylo to. Jenže pak začal z postýlky skákat šipky do naší postele a my koupili rostoucí postel v naději, že to bude bezpečnější. Šipky dělat nepřestal ( naše postel je od té jeho oddělena vysokou bočnicí) a navíc je naprosto nemožné ho uspat. Zvláště když odpolední spánek trošku natáhne. Včera po plavání se probudil až v půl páté a ještě ve 23 hodin byl vzhůru. Všude tma. Výjimečně nevyskočil a nešel si rozsvítit. "K mamince." Tatínek mu sdělil, že maminka tady není. Nedal se: "Maminka je tady." Za chvíli na mně přistál a zachumlal se pod mou peřinou. "Fredíku, všichni už spí. Ríša spí, táta spí, babička spí, děda spí." Pro jistotu jsem přidala i sousedy z našeho i okolních domů : "Jana spí, Tibor spí, Jenda spí, Jarka spí, Ilja spí." To jsem ještě nevěděla, že budu hodně dlouho poslouchat, jak myšlenky mého syna lítají sem a tam :
"Kostelíček spí. Panenka Marie spí. Ježíšek spí. (Chodí s babičkou na procházky kolem kostela.) Bota spí, boty spí. Arčík spí, kočka spí.
Trpaslík spí, Lála spí. (Ti bydlí na babiččině zahrádce.)
Mimoň spí. Minoň spí. Mimoň spí." Nebyla jsem si jistá, jestli čeká moje potvrzení nebo hodlá tuto větu opakovat pro každého mimoně, kterého ve filmu viděl, tak jsem zakročila: "Ano, všichni mimoni spí. Kevin, Stuart i Bob. I všichni jejich kamarádi."
Chvíli bylo ticho, ale pak se zase rozjel : "Deka spí. Dudlík spí. Párek spí. Sýr spí. Kliďas spí. Škyťák spí. Eret taky spí. Krokodýl spí. Lev spí. Vlk spí. Díra spí. Pán prstenů spí. Prsten spí. "
Občas se zastavil a pronesl nějaké své přáni ( kousnout nohu, pusu na nohu) nebo moudro (táta má oko, má oči) a zase pokračoval : "Skyrim spí,
Fus Ro Dah!!!!!!!, Hoggy spí. (Je vidět, že má staršího bratra.)
Auto spí. Auto spí. Auto spí. "
"Ano, Fredíku, všechna auta spí. Jenom ty nespíš."
"Do postýlky." Přenesla jsem ho do jeho pelíšku, ale co chvíli se ozýval tenký hlásek, kdo a co všechno ještě spí.
Nevím, jak dlouho to trvalo, nevím, jestli stačil konstatovat, že maminka taky spí.
Když mě probudilo škrábání na dveře na znamení, že náš pes důchodce chce na procházku, hodiny ukazovaly 00.45. Bylo ticho. Hurá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama