Není to žádná velká literatura, ale co mě jen tak napadne a za chvíli je na světě.

Měla jsem syna, který....

22. srpna 2016 v 10:52 | Iva Kapčiarová
Měla jsem syna, který pomáhal cizí paní na tržnici, když jí zboží rozfoukal vítr. Syna, co se choval slušně.
Měla jsem syna, se kterým jsem si mohla o všem povídat.
Měla jsem syna, který plakal nad nespravedlnostmi světa.
Kdo je ten nevychovaný týpek s věčně zachmuřeným obličejem? Neví, že tohle není "cool"?
Kdo je to drzé stvoření, co na mě vyštěkne s nenávistným pohledem : Mámo, co to zase vymýšlíš?,když ho požádám, aby se se mnou a svým bratrem šel projít?
Kdo je ten kluk, co neváhá opakovaně obvinit mou kamarádku, že je zlodějka, protože na mé přání schovala na dovolené ipad, aby netrávil většinu času přilepený k němu?
Kdo je ten vychloubačný puberťák, co si myslí, že i phone 5s není nic nadstandardního, ale je to naprosto běžný telefon, na který má nárok, když už jsme zavrhli iphone 6s+? Nestydí se chtít věc, jejíž pořizovací hodnota převyšuje měsíční rozpočet mnoha rodin?
Kdo je ten kluk, co mi pohrdavě říká, že se za mě stydí, protože nechodím oděná dle poslední módy, nejsem špičková manažerka a nevážím padesát kilo?
Tohle je můj syn? Takhle jsem ho vychovala? Kam se poděly všechny ty rozhovory? Opravdu nezanechaly nějaké stopy?
Nezbývá mi než doufat, že někde hluboko uvnitř je to stále můj Ríša, který mě má rád, protože jsem jeho máma. Který pochopí, že měřítkem kvality člověka není luxusní telefon, značkové oblečení ani vítězství v pěstním souboji. Doufám, že ten můj kluk zjistí, že nejlépe své okolí získá milým chováním, zářivým úsměvem, chytrostí a vtipem. Všechny předpoklady pro to má.
Ne, Ríšo, tohle není nic, co může "zastarat", tohle platí POŘÁD!!!
Ne, nedostaneš drahý telefon, nepotřebuješ ho. Jestli jsi někdy drahou a zbytnou věc dostal, neznamená to, že automaticky dostaneš další. Slušné chování a úcta k ostatním je něco, na čem trvám. Mám tě ráda. Máma
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama