Není to žádná velká literatura, ale co mě jen tak napadne a za chvíli je na světě.

Jak jsem v Praze konala dobro.

21. září 2016 v 22:36 | Iva Kapčiarová
Jak jsem v Praze "konala dobro".
Právě jsem nastoupila do nově otevřené veterinární nemocnice.
Zatím jsme byli na všechno sami, já a můj šéf, Zdenál .
Dostala jsem úkol - sehnat vysavač. Veškeré úklidové práce jsem vykonávala já, já jsem asi měla být ta, co výběru vysavače bude rozumět.
Zatím jsme neměli ani kde bydlet, Zdenál spal na karimatce v kumbálu velikosti asi 1.5x2.5m a já si na noc odnášela skládací postel na bíle vykachlíkovaný operační sál. Vařili jsme v kumbálu na dvouplotýnkovém vařiči nebo nám nějakou delikatesu přinesla maminka našeho druhého šéfa, který se v ordinaci odborně neangažoval a jeho maminka bydlela nedaleko.
Na nový vysavač jsme neměli, tenkrát žádný internet nebyl, po staru jsem koupila noviny s inzeráty a usedla k telefonu. Jeden inzerát mě oslovil svou cenou, typ vysavače XXX čísloYYY jsem samozřejmě neznala.
"Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli stále nabízíte vysavač za 400 Kč?"
Příjemný hlas mě ujistil, že ano. Měla jsem radost, jak jsem rychlá a šikovná.
Domluvila jsem si schůzku na další den. Po práci jsem sedla na metro a přejela přes celou Prahu. Našla jsem adresu, kde se měl nacházet ten technický zázrak, který mi ulehčí práci. Otevřel mi schlíplý starý mládenec v teplákách s vydojenými koleny. Za ním stála jeho maminka. Přísně si mě měřila. Když došlo k předvedení přístroje, nevěřila jsem svým očím. Jednalo se o předpotopní věc, starou snad několik desetiletí, bohužel neměla historickou ani žádnou jinou hodnotu. Snažila jsem se z koupi vykroutit :"No,víte, představovala jsem si něco…poněkud modernějšího." Starý mládenec se zatvářil smutně. Přejela jsem očima vybavení bytu a jeho plachý pohled. Nabídl snížení ceny na 300. I to byla nehoráznost. Slyšela jsem se, jak nepřirozeným hlasem oznamuji, že teda jo, za 350. To nemůže být pravda!!!
V ordinaci jsme vysavač vyzkoušeli a já se slzami smíchu převyprávěla svému šéfovi nákupní anabázi. Nezlobil se. "Ivo, samozřejmě sis ten vysavač koupila pro sebe. Můžeš poslouchat jeho hučení, až budeš nametat bordel na lopatku."
Udělala jsem ze sebe úplného idiota, ale mně to zase tak moc nevadilo. Přispěla jsem jednomu nešťastníkovi v nouzi ( nebo budižkničemu ? ) na cigarety. No a co? Mám za sebou i horší investice!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama