Není to žádná velká literatura, ale co mě jen tak napadne a za chvíli je na světě.

Výhradní dodavatel.

4. prosince 2016 v 18:27 | Iva Kapčiarová
Výhradní dodavatel.
Martin a Alena jsou kuchaři. Pracovali s mojí maminkou ve stejné hospodské kuchyni. Byli vždy kočičí, jejich milovaný přítel je právě opustil.
Já studovala pátý ročník veteriny. Na klinice malých zvířat jsme se při cvičení s prof. Knotkem seznámili s Timurem, kocourem, který byl určen k utracení. Byl poleptaný, ale už se zotavoval. Hledal se pro něj nový domov. Okamžitě mě napadli Martin s Alenou. Volala jsem mamince do práce, ti dva se ihned "chytili" a měli spousty otázek, jestli vypadá takhle a takhle. Všechno jsem jim bezostyšně odkývala.
Timur vypadal úplně jinak než jejich zesnulý kocour, ale lhala jsem pro dobro věci. Nechala jsem ho vykastrovat a po operaci putoval na kolej do našeho pokoje. Byl tak skvělý, že jsme se spolubydlící koketovaly s myšlenkou, že si ho necháme. Pro život na koleji byl jako stvořený. Pokud někdo cizí vstoupil, nebylo ho nikde vidět, ihned skočil pod postel, kocour, tajný agent. Znamenitě žebral, vyskakoval všemi čtyřmi najednou. Nastal čas kocoura odvézt. Byly jsme moc smutné. Loučila jsem se s ním celou cestu z Brna do Jablonce. Vrazila jsem novým majitelům do rukou přepravku a utekla jsem. Snad si ho zamilují. Zamilovali. Strávil s nimi dlouhá léta. Jenže kočky nežijí věčně.
Jednoho dne odešel. Zrovna se na klinice řešil případ opuštěné zrzavé kočky, operovali jsme jí nohu. Martin s Alenou byli snadnou obětí. Věděli, že kočky ode mě jsou nejlepší. Prožili společně asi dvanáct let. Je to ještě čerstvé, Zuzanka umřela před pár dny.
Sestra Denisa mi včera několikrát volala, že se jim do baráku snaží infiltrovat mourovaný kocour. Líbí se jim, ale nemůžou si ho nechat, polovina rodiny pšíká jen na kočku pomyslí.
Dnes v noci mrzlo. Kocour spal v krmelci na seně, ale i tak mu byla určitě zima. Rozhodla jsem se pro trochu nečistou hru. Napsala jsem zprávu : Martine a Aleno. SOS. Moje sestra a bratr jsou těžcí alergici. Už týden obléhá jejich dům mouratý mamut, šílené mazlivý, cpe se jim dovnitř, spí v krmelci. Je minus devět. Je to kočka od Agentury. Neví, jak vás kontaktovat.
Odpověď mě odbourala : "Ivo, už jsme na zprávu od tebe čekali Vydrží mamut ještě jednu noc v krmelci?"


Jsem jejich výhradní dodavatel!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama