Není to žádná velká literatura, ale co mě jen tak napadne a za chvíli je na světě.

Gladiátor.

14. února 2017 v 12:51 | Iva Kapčiarová
  1. Fredík miluje gladiátory a bojovníky všeho druhu. Celé dny šermuje s příboráky nad hlavou, to cinkání ho baví. Nebo si hraje s některými kousky ze svého arzeálu mečů - plastových a dřevěných.
    Vydrží se dívat hodiny na "historické" kostýmní filmy. Některé scény jsou nevhodné pro malé děti, nějak mu vždy vysvětlím že je to jen jako a že tohle je ale vošklivej míč, když upadne na zem hlava. Zatím si to nespojil, že na koni jede tělo bez hlavy a pak se ta hlava kutálí po zemi. Naštěstí. Taky už sám křičí Hele mami, kečup!, pokud je scéna "krvavá".
    Nyní začal přehrávat Gladiátora. Hraje všechny role. Maxima (obvykle komentuje, že má chlupatý ruce jako gladiátor), Comoda, Quinta, Proxima, dav. Rozvášněný a skandující dav mu jde nejlépe.
    Proto mi vůbec nevadí, že Gladiátor běží každý den. Fredíkovy herecké výkony jsou obdivuhodné (repliky jsou čím dál přesnější a úplnější) a ani ten originál není špatnej. Kde jinde je tolik záběrů na takového fešáka, jako je Russell Crowe?
    Ano, koukáme se na televizi! Můj syn je už dlouho střídavě nemocný a zkuste udržet malé a akční dítě v klidu dva měsíce! Než mě odsoudíte, jak strašlivá jsem matka! Abychom se nenudili, pouštíme si film i v originále, některé scény umí i anglicky (dá-li se to tak nazvat). Úplnou novinkou je, že hrajeme podle filmového scénáře i po cestě autem, venku na procházce, prostě všude. Fredík je Maximus Decimus Meridius a já mu sekunduju. Obvykle jsem Quintus nebo černý gladiátor spolubojovník a čistím Maximovi ránu na rameni od červů. Nebo je Comodus a já jsem Lucilla ( to mi dost lichotí, ona je nádherná). Měla bych pořídit nějaké záznamy našich hereckých etud a zaslat je do Hollywoodu, abych jim usnadnila rozhodování, jestli natočit remake. Mohli by ušetřit i za casting.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama