Není to žádná velká literatura, ale co mě jen tak napadne a za chvíli je na světě.

Nejsem hypochondr

21. února 2017 v 9:24 | Iva Kapčiarová

 1. Nejsem hypochondr.
  Nechci brát žádné léky, nechci nosit brýle, chci být stále mladá, protože tak se cítím, pokud se nevidím.
  Je mi 46, jsem obézní a moje tělo je na mě naštvané. Neustále se mi snaží sdělit : "Ivo, takhle to asi nepůjde." Nenápadně přitvrzuje. Začíná být hodně nezdvořilé, možná i trochu sprosté.
  Už to dávno není o tom, že se na sebe nemůžu ani podívat, přestala jsem se fintit a líčit. I to je neomluvitelné, ale nejde o život....
  Začala mě bolet kolena. Bolí mě už dva roky! Při chůzi z kopce se pohybuji jako Bambinot. Při náledí se šourám jako důchodkyně, protože mi kolena nedovolí "surfovat" a mám strach, že už se nikdy nezvednu, pokud upadnu.
  Miluju kafe a byla jsem zvyklá jich denně vypít třeba pět. Nevadilo to, měla jsem tlak jako miminko i tak. I v těhotenství. Jenže kdeže loňské sněhy jsou. Mám tlak vysoký a kafe si dovolím jedno - jen ráno.
  V hlavě mi už zase buší, je to čím dál častější, srdce jede na plné obrátky....slupla jsem tři stroužky česneku, tofu, vypila citronovou šťávu, udělala si akupresuru na optimalizaci tlaku. Nepomohlo. Tak jo. Mám strach. Rezignuju. Jdu si vyzvednout lék na předpis. Těsně před zavírací dobou jsem obalena česnekovým odérem vlítla do lékárny a mám ho!
  V hlavě mi sice buší neustále, ale po přečtení příbalového letáku váhám.
  Nežádoucí účinky zahrnují mdloby, infarkt myokardu, zánět slinivky břišní, zúžení dýchacích cest, akutní renální selhání a podobné roztomilé stavy. Musím se rozhodnout, jaká smrt pro mě bude nejpříjemnější a .......nebo už doprdele zhubnout!
 2. P.S. Na vynikající gigantické škvarky z plemene mangalica budu již jen vzpomínat. A na sejkory, pěkně upečené na teflonce vymazané mangalicovým špekem, vydatně vymáchané v osoleném másle s česnekem... Chroupu salátové lístečky. Okurku. Papriku. Chutná mi to. Protože MNĚ CHUTNÁ FFFFFFFFŠECKO!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama