Není to žádná velká literatura, ale co mě jen tak napadne a za chvíli je na světě.

Hodinový manžel.

8. března 2017 v 9:08 | Iva Kapčiarová

Hodinový manžel.

Hodinový manžel je moje spása. V "mém bytě" bylo a je potřeba udělat spousta věcí.

Hodinový manžel přišel, viděl a udělal. Upravil a připevnil kuchyňskou linku. Postavil příčku. Dodělal a vyspravit sádrokartony po Michalově řádění s kladivem - bratr hledal myš, která našla úkryt právě za sádrokartonem…..a hledal ji dlouho…..:)

Upravil starší nebo novější šuntový nábytek, přivrtal ho ke stěně, pověsil obraz na zeď atd.

Hodinový manžel není nikdy ironický, nekritizuje moje nápady, neponižuje, netváří se naštvaně a neočekává, že budu číst jeho myšlenky a aportovat nářadí nebo intuitivně reagovat při asistenci. Hodinový manžel asistenci většinou nepotřebuje. Má vše připravené dopředu, má asi víc rukou než běžný muž, zároveň si drží skříňku a vrtá….nebo nevím, jak to dělá, ale výsledek je vždy perfektní. Neremcá, že to nejde, narazí-li na bublinu ve zdi a s klidem vyvrtá další díru. Skříňka je ale přesně tam, kde ji mít chci a drží! S vodováhou to umí báječně. Mohla bych pokračovat do nekonečna s chválou.

Zaplatím, ale ta investice stojí za to. Nezůstane ve mně žádná hořkost. Nemusím z paměti vymazávat epileptiformní záchvaty svého muže.

Kdybych toho svatého muže činu najala i do společného bytu, nemusela bych se roky naštvaně dívat na strop, kde trčí kabel a má být digestoř ( ta si již bez záruky lebedí na půdě v dosud neotevřené krabici), na další kabel trčící a čekající na osazení svítidlem, a předstírat, že se mi líbí industriální design.

Nemusela bych se dívat na skříňku, která stále nemá dvířka, na linku, které chybí izolační lišty a voda zatéká za ni….mimochodem vyřadila myčku a už mi s nádobím nepomůže nikdo a nic.

Měla bych radost, že je vše tak, jak má být.

Hodinový manžel přijde a udělá.

Vřele doporučuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama