Není to žádná velká literatura, ale co mě jen tak napadne a za chvíli je na světě.

Pražácí.

4. března 2017 v 12:44 | Iva Kapčiarová
 1. Pražácí.
  Tanvald je nedoceněné město. Spousta lidí si dokonce myslí, že je hnusné. Tanvald je ale víc než to, co vidí lidé projíždějící chmurným táhlým čímsi bez náměstí. Máme tu lesy, louky, řeky, krásná zákoutí, malebné roubenky, sjezdovky, rozhlednu... určitě je čím se kochat. Ti, co tu trochu pobyli, už vědí a vracejí se do samotného Tanvaldu i do jeho okolí.
  Když je víkend, hezké počasí, sníh, mlha, inverze, mráz, obleva, vedro, déšť, prázdniny….., přijedou lidé z velkoměsta.
  Lidé z velkoměsta se vyznají. Vystoupí z auta, nasají znalecky náš svěží vzduch a jsou v sedmém nebi. Při té příležitosti spáchají několik útoků na obchody s potravinami, aby se nemuseli kochat a sportovně vyžívat hladoví.
  V "centru" se na malém plácku nacházejí hned tři řetězcové prodejny. Tam se všichni rozptýlí a vejdou se. Je u nás ale i pár soukromníků, osobně chodím do pekařství k Maškovi pro žitný chléb a k řezníku Tomášovi, protože mi před očima namele maso a můžu dělat skvělé domácí hamburgery a tataráky a polévky a omáčky z dobrého hovězího, které si vyberu. Pražané tohle všechno vědí také a nahrnou se tam a fronta je až ven a parkoviště zacpaná, stojí i na místech naprosto nemožných a vyjíždějí, jak jsou zvyklí, neohleduplně. Pro mě to znamená kompromis - nenakoupím, co jsem chtěla a budu vařit něco jiného a snídat budeme knackebrot.
  Nejen parkoviště, ale ani naše malé a milé komunikace nejsou na jejich dlouhé kolony připraveny, nemáme zde žádné semafory, občas se nedá přejít ani na přechodu, mimo přechod můžete na straně, kde být nechcete, i zestárnout.
  Ale to nevadí, aspoň se nenudíme! Jsme rádi, že jezdíte! Jen na to nesmím zapomínat a musím nakoupit mimo vaše hlavní nájezdní hodiny!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama