Není to žádná velká literatura, ale co mě jen tak napadne a za chvíli je na světě.

Jak dobře vařím.

7. května 2017 v 0:49 | Iva Kapčiarová
Jak dobře vařím.
Jsem nemocná. Asi jsem včera měla horečku, nebyla jsem schopná vůbec ničeho. Horečnaté sny, jak běhám po obvodovém schodišti ve vysoké budově, která se náhle začíná hroutit.....nebo lezu na komín a nevím, jak se dostanu dolů, protože trpím závratěmi..... se nekonaly, usnout by bylo nebezpečné.
Nešla jsem do práce, zrušila jsem Fredovo plavání, Ríšovu schůzku.
Fred zůstal se mnou doma. Jediné, co jsem zvládla - uvařit. Fredíkovi mé rychlé italské risoto nechutnalo. Ríša ho povzbuzoval slovy : "Mně od maminky nechutná nic, co uvaří, ale podívej, sním to. Trpaslíci to jedí." Dokáže ho výborně zmanipulovat k čemukoliv, když prohlásí, že trpaslíci by to udělali. Tentokrát nepomohli ani trpaslíci.
Ríša mi nedávno vymyslel titul "the most average cook".
Můj bratr Adam mi před skoro třiceti lety, když jsem mu vařívala obědy, taky dával najevo, že můj kuchařský um není příliš na výši. Jednou se mě ptal, jestli bych mu mohla říci, co právě jedl....kdyby na to ve škole přišla řeč....podle vzhledu ani chuti to nepoznal. Když jsem poprvé udělala kynutou pizzu, poznamenal : "Ivo, jak ty to děláš, samý dobrý věci do toho dáš a je to nakonec tak hnusný!" Jindy mě ale pochválil :"Ivo, už vaříš líp než Jiří Tupec." Polichocena jsem se zeptala, kdo to je. To jméno jsem už někde zaslechla.... "Deratizátor." Jeho letáček visel u nás ve vestibulu.
Dle reakcí svých dětí vidím, že ani po třiceti letech jsem se nezlepšila. A firma zmiňovaného pána stále existuje, možná ho oslovím, jestli nepotřebuje posilu....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama