Není to žádná velká literatura, ale co mě jen tak napadne a za chvíli je na světě.

Curry a tak

22. srpna 2017 v 9:46 | Iva Kapčiarová
V Albertu mají "krabičku" na indický curry madras, je tam zelenina, kořenící pasta a kokosové mléko - a není to vůbec špatné! Dodáte jen olej, maso a rýži. I desetileté dítě podle návodu připraví. (Možná by přípravu zvládla i moje sestřenice Stáňa, která nevaří. protože jí prý praskne i párek v mikrovlnce. Trošku jí to věřím, asi dvakrát mi v kuchyni pomáhala a bylo vidět, že je to pro ni úplné novum. Pracuje v hotelích a vařit nemusí, delikatesy jí na stůl přistanou bez práce. Doma nemá ani zapnutou ledničku...)
Ač je to lehce pálivé, Fredovi se dělají boule za ušima a vyzývá mě, ať mu přidám. Po několikadenním půstu zapříčiněném vysokou horečkou je pěkně vyhládlý!
Na veterině studovala dívka z Etiopie, doma musela nechat s manželem dvouletou dceru a neviděla ji sedm let, celé studium. My si přítomnost Aster užívali. Skvěle vařila. Nejdříve jsem nebyla schopna její jídla pozřít, skoro jsem omdlévala, jak byla pálivá. Aster si nechávala posílat autentickou papriku z domova a to byl materiál!
Časem jsem se stala profíkem, my všichni, jedli jsme i lahůdky, které by jiným lidem zde propálily díru do břicha. Když později v Česku otevřeli skutečné čínské restaurace, směle jsem si objednávala pokrmy s nejvíce papričkami a kuchaři se na mě chodili dívat, jestli to sním. To bylo tenkrát, dnes lidé jedí pálivé běžně.
V Americe jsem chodila s kamarádem Kamranem do indických restaurací a spotřebovali jsme pokaždé krabici kapesníků, ta jídla měla takové grády, že Kamran se rosil na hlavě a já kapesníky potřebovala k obvyklému účelu.
Čemu jsem ale nevěřila, že by takové palihuby pozřely malé děti. Aster tvrdila, že její Galilla nic jiného nechce, nad mdlými dětskými jídly se ošklíbá.
Moje děti jsou toho ale důkazem. Nepálí je skoro nic. Možná je to tím, že jsem občas ujela i v těhotenství a nějaké chilli jsem jim do dělohy poslala. V postnatálním období se jím už ládovaly samy. Pálivá křidélka, čínu, mexická či indická jídla slupnou jako malinu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama