Není to žádná velká literatura, ale co mě jen tak napadne a za chvíli je na světě.

Marodi

13. prosince 2017 v 21:35 | Iva Kapčiarová
Marodi.
Můj syn Fredík je neustále "nemocný". Jeho imunitní systém bojuje s bacily ve školce, v družině, v rodině. Výsledkem je permanentní kašel, větší nebo menší, když není žádný a zajásám, za dva dny je tu zase parádní chrchlák, který mu trhá útroby a mně srdce. Ve školce ho s tím nechtějí a hlídání mám jen občas, naštěstí si svého syna v případě akutní nouze můžu vzít s sebou do školy, samozřejmě ne se zelenou nudlí nebo s horečkou.
Párkrát jsem už učila v prostorách družiny, Fred tam je zvyklý, má tam pohodlí, klidně si i schrupne. Proloží výuku vtipnými poznámkami, třeba :"Mami, ty seš divná." Nebo :"To není paní učitelka, to je moje maminka."
Párkrát jsem nechala žáky, aby u výuky vyráběli dekorace z korálků nebo si hráli s modelínou. To se mi ale vymstilo, po chodbách se pák válely koule z modelíny a tuny korálků.
Před několika dny onemocněl pes, zvracel a zvracel a neudržel ani vodu po lžičkách. Odběhla jsem po ranní družině, se sestřičkou jsme ho zakanylovaly a nechala jsem ho na veterině na kapačkách v laskavé péči sestřiček a lékařů, které zná odmalička, po zbytek pracovní doby. A nazítří znovu. Náš čtrnáctiletý matador měl před dvěma lety nádor ve střevě a operaci přežil. I tenkrát se z něj během pár dní stala mastná troska a všechny svaly na něm roztály, ale další týden rekonvalescence vše spravil a nikdo by nepoznal, že byl už napůl mrtvý. Tentokrát zatím neproběhla veškerá diagnostika, ale jsou zde náznaky, že tam může být nějaká zákeřná časovaná bomba. Zatím se snaží bojovat, protože je to tvrdej teriér! A protože má mě!
Psa jsem si do školy nebrala….ačkoliv jsem byla v pokušení. Jenže by nezvládl všechny ty schody a…..to už by asi ani vedení neskouslo. Za chvíli bych si do družiny mohla nastěhovat celou rodinu! (Není to tam špatný.) A napořád!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama