Není to žádná velká literatura, ale co mě jen tak napadne a za chvíli je na světě.

Spaní u nás

13. prosince 2017 v 21:32 | Iva Kapčiarová
Spaní u nás
Moje neteř Stázinka je kočičí jako já. Pro její rodiče jsou mé kočky jen smradlavá stvoření, jsou spíše "psí", ale my dvě milujeme obojí. Koček máme dost, tak Stázinka pomyslně jednoho kocoura "vlastní", ale má ho "jako" u mě. Je to taková naše hra.
Večer jsem tvořila šablony města a paní Zimy, co jsem obšlehla na internetu, pro děti do družiny a tak se mi ta výzdoba zalíbila, že jsem začala i jednu pro sebe.
Můj syn a Stázka si zatím hráli, později jsme si pustili nový animovaný film a napukali popcorn. Děti seděly na malých židličkách před televizí a vypadaly roztomile. Já za nimi vytrvale stříhala a stříhala.
Večer se nám líbil, Stázinka u nás chtěla přespat. Uložili jsme se do postýlek a vybrali pohádku Živá voda. Její jazyk byl trošku archaický, ale to mé inteligentní neteři nevadilo. Čtu ráda, zvláště pro někoho, kdo poslouchá. Mého syna pohádka nezajímala ani v nejmenším a neustále nám do ní vstupoval. V praxi to vypadalo asi takto :
"Potom po několika dnech viděl před sebou jiné město, a když k němu tak blízko přijel, co by třikráte z luku vystřelil,…"
Fred: "A kdy tu pilu zavřeli?" (z filmu Kráčející skála, The Rock, který momentálně zbožňuje, viděl ho s bráchou, tváří se přesně jako Dwayne Johnson v tom filmu…on si totiž myslí, že je dvoumetrový a muskulaturní černoch....můj metrový hubeňoučký blonďáček....)
" musel na most přes hluboký příkop…."
Fred (vypravěčským tónem, napodobuje mé čtení) : "Jsem Chris a popral jsem se s Jayem a pak jsem mu řekl Jsi zatčen!" (scéna ze stejného filmu)
"Ale tu před tím mostem začal se mu najednou kůň Sivák vzpínat a živou mocí nechtěl přejít…."
Fred přehrává jednu z úvodních scén animovaného filmu Croodsovi, ječí a běhá přesně jako Grug, jež je jeho hrdinou, občas vyžaduje chodit doma jen v trenkách a "kožešině", protože to je Grugův oděv.
Pomalu ztrácíme nervy, ale pohádkou se prokoušeme až do konce.
Fred začíná s fekálním humorem : "Ten humor o kakání a hovínkách….Kočky nám nakakaj na postel." Pauza pro plánovaný smích, jako v sitkomech, ale my se nesmějeme. Vyjadřujeme několikrát svůj názor i přání, aby už konečně zavřel pusu. To mu nevadí, sám sebe baví báječně a přidává další a další.
Ačkoli je to spíš k pláči, občas stejně vyprskneme smíchy. Přestaneme si ho všímat a za několik hodin všichni stejně usneme!
Ráno probíráme, kdo je starý a kdo je mladý. Protože "stáří" pro Fredíka rovná se "smrt", poté, co o sobě prohlásím, že já jsem stará maminka, ptá se : "Umřeš?"
Stázka říká: "Nemůže, protože má tebe!" Zažertuji:"To bys ho musela vychovat ty!" Její zděšení je takové, že na chvíli na obličeji zamrzne. Pak pomalu vrtí hlavou: "Ale to by se nedalo spát!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama