Není to žádná velká literatura, ale co mě jen tak napadne a za chvíli je na světě.

Přáníčko

20. ledna 2018 v 18:23 | Iva Kapčiarová
Můj pracovní život je momentálně pestrý. Ráno a odpoledne mám družinu a mezi tím některé dny učím. Učení mě dost vysává a dny, kdy družina navazuje minutu po skončení hodiny, potřebuju nějaký čas k regeneraci. Děti mě mají přečtenou.
"Jé, vy máte ale dobrou náladu! Vy jste neučila, že ne?"
"Paní učitelko a budete zase koukat do stěny nebo budeme hned něco vyrábět?"
Dnes jsem dostala přání, které mě rozesmálo. Zmiňuje mou poslední "aféru". V podstatě jsem profláknutej alkoholik. Osmáci totiž našli v prostorách, kam nemají povolen přístup žádné děti, alkohol. Zůstali v družině v průběhu přestávky, protože jsem je nespočítala, a prolezli všechny skříňky ve skladu. Ten alkohol tam měl někdo, kdo tam má povolen přístup a protože byl jeden den po vánočních prázdninách, ještě si to nestačil odnést. Nejednalo se o nic zásadního, pár plechovek piva a trocha domácího vaječného koňaku, žádnej kontraband. Je fakt, že to tam být asi nemělo. Jenže je také fakt, že tam děti nechodí. Nechodím tam ani já. To ale nic nemění na tom, že žáci vyšších ročníků si myslí, že to bylo moje a jsem asi skrytý alkoholik. Nikdy mě nemohli vidět ani lehce ovíněnou, protože jsem ve školní dny ani před těmito dny nikdy nepožila. Nikdy ve svém životě jsem ani nebyla opravdu opilá, nikdy jsem neměla okno. Piju jen na třídních srazech, při zvláštních příležitostech, asi tak dvakrát ročně. Kromě toho si tak třikrát ročně dám jednoho frťana. Takže z alkoholismu mě fakt nikdo podezřívat nemůže. ( Tak jo...jedno krátké a lehce "alkoholické období" jsem prodělala v USA, bylo mi skoro třicet, našemu domečku přezdívali Margarittaville a na kuchyňské lince jsme měly (já a Iveta, moje spolubydlící) také slušnou sbírku Jagermeisterů a Jacků Danielsů. To už je ale dlouho! )
"Moje" družinové děti samozřejmě vědí, jak to je a děláme si z toho společně legraci, s těmi, co z toho už mají rozum. Moje družiňátka jsou totiž skvělá!

Pardon, ten obrázek neumím otočit...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama