Není to žádná velká literatura, ale co mě jen tak napadne a za chvíli je na světě.

Několik rad

17. února 2018 v 19:07 | Iva kapčiarová
Jak přežít mezi muži a s muži v kritických situacích. :)
Tento návod je kompilací rad všech žen z mého okolí. Těch, co doma nemají "toho pravého". Tento termín je velice nejasný a pro každou z nás znamená něco jiného. Pro některou je to romantický snílek, pro jinou praktický kutil, pro další nepraktický intelektuál, věčný dobrodruh, kombinací je nepočítaně….to záleží na vkusu. Jedno mají ti všichni společné -milují Vás nade vše, cítíte se jako královna, v bezpečí, milovaná, opečovávaná, šťastná.
My ostatní přežíváme.
Pravidlo číslo jedna. Neřiďte si děti s psychopatem. Pokud jste již těhotná, neuvádějte jeho jméno v rodném listě. Sice budete muset pracovat jako o život, ale on nebude mít žádná rozhodovací práva a můžete se odstěhovat třeba na Antarktidu, když se tak rozhodnete. Vy sama. Tato rada se mi vždy zdála trochu přehnaná a zastávala jsem se práv otců. Ale teď vím, že měla něco do sebe.
Pokud s ním hodláte zůstat, dotlačte ho k sňatku. Jinak s vámi bude žít dvacet let na hromádce, zplodí s Vámi několik dětí a pak Vás vymění za mladší model, se kterým se ihned ožení, odjede na exotickou all-inclusive dovolenou ( s Vámi jezdil jen do kempů a Vy jste vařila), zplodí několik dalších, tentokrát manželských, dětí. Vy zůstanete chudá. Pojedete tak maximálně do Drhlen. Jednou za dva roky, na prodloužený víkend. Nikdy jste moc nevydělávala, ach, byla jste vždy k ničemu, ty vaše trapné mateřské a zkrácené úvazky či jiné ústupky Vašeho kariérního rozvoje, abyste mohla uvařit teplou večeři a vyzvednout s jazykem na vestě děti ve školce. On se Vás o to neprosil. Nikdy jste neremcala, že chodí domů až pozdě večer? Nezáleželo Vám na něm! Naopak, neustále jste pyskovala? To jste neměla! Nezáleželo Vám na něm! Nový model je jiný, lepší. Každopádně nový model neodejde ze společně budovaného bytu s několika krabicemi nádobí a osobních svršků. Dostane od všeho půlku, až se rozhodne ho opustit nebo až ho dovede k infarktu. Je to holka šikovná. Ne jako Vy.
Pokud s ním už nejste, ale stále pro něj máte slabost, setkávejte se s ním na neutrálních místech. Nikdy ne v přítmí, které rozezní vaše neukojené struny. Vzpomenete si na ten bouřlivý nebo něžný nebo trošku ujetý sex. Pokud nový model právě trpí PMS nebo jinou neurotickou poruchou, můžete mu být "užitečná". Po těch letech přeci ví, co Vám dělá dobře. Ne, nedělá to pro Vás. Použije Vás. Mějte v sobě trochu cti…Vzpomeňte si, co o Vás říkal, co říkal Vám. Vzpomeňte si na všechno. Raději si to napište, velkým písmem, noste to vždy s sebou a pro jistotu si nezapomeňte vzít brýle. Trocha neukojenosti není na škodu. Donutí Vás začít lovit v neprobádaných vodách. Ano, máte ještě šanci. Tady platí Lepší holub na střeše nežli vrabec v hrsti. Po dvaceti letech najednou nebude z vrabce ten pravý, je to pořád on. Z holuba se ještě může lecos vyklubat.
Prosím, neříkejte, že jste mu dělala roky krávu. Nevztekejte se. Nepřejte mu nic zlého. Buďte mu vděčná. Dostala jste ho, abyste si uvědomila, jak špatně o sobě smýšlíte. Choval se k Vám přesně tak, jak jste mu dovolila. Vy si o sobě myslíte, že nejste dost dobrá a on to tak pak vidí taky. Poděkujte mu. Zachránil Vás.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama