Není to žádná velká literatura, ale co mě jen tak napadne a za chvíli je na světě.

Katastrofy v družině.

25. května 2018 v 8:23 | Iva Kapčiarová

V úterý ráno přichází Lukáš a ode dveří na mě volá, že má strašlivou zprávu. Eduard vypadl z okna. Srdce se mi zastavilo, Eda včera nebyl ve škole…..ale právě vchází do dveří, s tragickým výrazem ve tváři.
Lukáš pokračuje:"Já to viděl v televizi!"
"Edo, ty jsi vypadl z okna? Ze kterého patra?" ptám se zděšeně.
"Z dvacátého druhého", odpovídá místo něj Lukáš a oči má navrch hlavy.
"Lukáši, takové mrakodrapy v Desné ani v Tanvaldě nemáme!" začínám lehce pochybovat.
"Vypadl ze třetího patra. Eda pořád kouká z okna, jak si venku hrajeme, a včera vypadl," přisadí si Vincent, kterého považuji za docela spolehlivý zdroj. "Taky jsem to viděl v televizi."
"Nemůžu dýchat," sípe Eda a drží se za krk.
Začnu panikařit. "Edo, byl jsi u doktora? Nedostal jsi nějaký korzet?"
Jen zavrtí hlavou a dusí se dál. "Asi nebudu moct číst."
Zvedám telefon, že zavolám Edovým rodičům. Zvažuji i integrovaný záchtranný systém. Mezitím ho vidím, jak nenuceně hraje kulečník a pobíhá po družině. Pro jistotu volám do sborovny, abych je upozornila, že mají Eduarda raději sledovat.
Odpoledne se vypadnuvší žáček jeví naprosto normálně a stejný závěr má i jeho paní učitelka Hanka, která s ním strávila celé vyučování.
Družina končí, ptám se tatínka, co se včera vlastně stalo. Když mu popisuji ranní scénky, tváří se překvapeně a dost se baví. Žádný pád z mrakodrapu se evidentně nekonal.

Před nedávnem jsme vyšetřovali zranění Nikolasova prstu. Děti sypaly různé varianty, jak ke zranění došlo. Vzájemně si odporovaly, ale ke každé se přihlásilo několik očitých svědků. Někteří zcela jistě oplývají superschopnostmi, protože bez nich by oknem, které je dva metry vysoko, nevideli vůbec nic.

Tyhle děti dokážou vyždímat z každé všední situace zajímavý příběh.
Třeba Láďa. Vidí, jak do sebe dva kluci omylem strčí a jeden z nich má sotva znatelné škrábnutí na předloktí. Mně ovšem za pět minut popisuje hrůzostrašný výjev, přesně určí, kdo v boji zvítězil a z čí krční tepny tryskala krev tři metry vysoko.

Naše děti jsou prostě nesmírně talentované, určitě z nich vyrostou scénaristé, herci či spisovatelé nebo možná vývojáři akčních her. Další generace nudou u obrazovek neumře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama